יום שני , 19 נובמבר 2018
כאן ועכשיו
בית » הורים מספרים על הדרכת הורים פרטנית

הורים מספרים על הדרכת הורים פרטנית

הכרנו את אודיל בסדנה להורים, סדנה מצוינת בה עברנו תהליך של הכרת המשפחתיות שלנו, הבנת הצרכים שלנו הבנות שלנו,

אודיל לימדה אותנו איך להתמודד עם מצבים מאתגרים בבית, מה לעשות כשאנחנו כבר לא יודעים מה לעשות, פתחה לנו את הראש והראת לנו זוויות שונות להסתכל על דברים שנראו לנו כמובן מאליו. כל האווירה בביתנו השתנתה מאז הסדנה.

לאחר מכן המשכנו להפגש עם אודיל פעם בשבועיים לשיחה פרטנית על מנת להמשיך ולבסס את הכלים שקבלנו בסדנה ולקבל כלים חדשים. אודיל היא מנחה שלא שופטת, מדברת בגובה העיניים, לא מתנשאת, מייעצת מתוך עקרונות בסייסים שמאפשרים להתמודד עם כל סיטואציה ואנחנו כהורים כל כך צריכים אותם. אודיל חמה, מקצועית, מפיחה תקווה גם כשהמצב נראה אבוד, בקיצור ממליצים מכל הלב. תודה אודיל על הכל, בטוחים שעוד נמשיך להפגש 🙂 תמיד כיף וחשוב ללמוד ולשפר.

(האם ביקשה לא לכתוב את שמה בשל המקצוע בו היא עוסקת)

אודיל היקרה,
אנו מודים לך מאוד על תהליך משמעותי שעברנו בזכותך. בתחילת התהליך היה לנו קושי משמעותי להרדים את בננו, ההרדמה לקחה זמן רב והיה צורך בהחזקה ונענוע על הידיים. הלילות היו מאוד קשים והוא התעורר כמעט בכל שעה.
כיום, לאחר התהליך, ההרדמות השתפרו פלאים. דניאל נרדם במיטה שלו לאחר מספר דקות. גם הלילות השתפרו מאוד וכעת אנחנו יכולים לשוב ולתפקד.
אנו מודים לך על ההקשבה, הרגישות, ההכלה והאמפתיה שאת מביעה וכה נחוצים בתהליך שכזה. והכי חשוב – כעת אנו "מצויידים" בידע הקשור לשנת תינוקות ונוכל לישיימו גם בעתיד.
המון תודה!!!
(האם ביקשה לא לכתוב את שמה בשל המקצוע בו היא עוסקת)

שקמה גרינפלד שינה

ורד ואמיר על הדרכת שינה ספטמבר 2014

VeredAmirSleep

 

 דקלה דלג'ו על הדרכה פרטנית ינואר 2014

DiklaDelgo

 
 
שרון וטל על ליווי אחרי לידה אוקטובר 2013
"שוב תודה על הביקור, הוא כל-כך עזר לי ואימצנו כבר הרבה מאוד מהטיפים הנהדרים שלך.
טל ואני סיכמנו שזו הייתה המתנה היפה ביותר שקיבלנו ובכוונתנו לשחזר אותה עבור חברינו היולדים."
יסמין וליאור על ייעוץ שינה ספטמבר 2013

"אודיל הגיעה אלינו כמתנה משמים בתקופה לא קלה בה היה נראה כי שינה רציפה של מעל שעה וחצי בלילה הינה בגדר חלום רחוק ובלתי אפשרי. עם סבלנות, אמפתיה וחיוך רחב הגיעה להכיר אותנו ואת ביתנו על מנת ללמוד את הרגלינו ולעזור לנו לעשות סדר בדברים. בסבלנות אין קץ ליוותה אותנו יום יום, נתנה עצות, תמיכה ומילות עידוד.
בכל לילה חל שיפור עד שהגיעו הלילות המיוחלים של שינה רציפה.
אודיל היא מקצוענית אמיתית, שעד היום, אחרי שכבד סיימנו את התהליך, שומרת על קשר ותמיד פנויה לתת עצה, כתף ואוזן קשבת. תודה אודיל שהחזרת לנו את הלילה!"
ענבר וגדעון ייעוץ שינה מאי 2013
"כשהתקשרתי לאודיל לראשונה עשיתי זאת מתוך היסוס גדול מאחר וקראתי ופגשתי שיטות ומלוות לא מעטות אך חלק רובן נתנו לי לחוש כאילו לחלק הרגשי שלי בתהליך אין בכלל מקום.
באחד הימים קראתי מאמר מעניין והחלטתי להתקשר וענתה לי אודיל, אישה עם קול עדין והקשבה עמוקה וממש אחרי כמה דקות כבר חשתי אמון ושיתפתי אותה שאני מאוד רגישה ושמאוד קשה לי ליצור שינוי אך שאני מותשת מן ההרדמות שלוקחות קרוב לשעתיים. עוד שנפגשנו עם אודיל הייתי סקפטית לגבי היכולת שלי לעמוד בתהליך אבל לכל אורך הדרך שיתפתי את אודיל בלי להתבייש (דבר שהיא איפשרה עם רגישותה הרבה) בתסכול שלי ובקושי שלי לעמוד בפני הקושי שמתעורר בתוכי בעקבות השינוי
ואודיל בחוכמת ליבה עזרה לי להבחין שהרבה מהקושי שלי נובע מזיכרונות ילדות שמציפים ולאו דווקא מכך שאני עושה משהו רע. עד כה מעולם לא ניתקלי ביועצת שיש לה יכולת התבוננות כלכך מעמיקה. שילוב של רגישות ונחישות שהייתה חסרה לי ושעזרה לי מאוד לעמוד נחושה מול ההחלטה גם כשזואי, ביתי, ניסתה למחות נגד ואני מטבעי רק רוצה שיהיה לה קל גם אם זה אומר שאני אסבול מאוד.
אבל עמדנו בזה והנה עכשיו בעודי כותבת מילים אלו, הבת שלי ישנה, אחרי שבירכתי אותה בברכת לילה טוב והנחתי לה להירדם לבד במיטתה, אחרי תהליך שהיה הדרגתי ומלא ברגישות, הרבה פחות מפחיד ממה שהיה נדמה לי והרבה יותר חשוב ממה שהיה נדמה לי כי פתאום כשההרדמות הפכו לקלות הכל נהיה הרבה יותר קל והזמן המשותף הרבה יותר פורה והערבים חזרו להיות שלי ושל בן זוגי.
תודה אודיל על סבלנותך וחוכמת ליבך הרבה, עזרת לנו מאוד ונשמח להמשיך ולהיעזר בך בהמשך הדרך, מאיתנו באהבה ,גדעון ענבר וזואי לב-אלי
אורלי ואיתי על יעוץ שינה פברואר 2013
"היי אודיל, שוחחנו לראשונה כשאלון היה בן 9 חודשים, לפני כניסה לגן, לפני מעבר דירה שלנו, ולפני תקופת החגים.. קבענו להיפגש רק אחרי שניכנס קצת לשגרה, ובינתיים כשהזמן עבר התבשלנו יותר ויותר לקראת התהליך. הגענו אליו גמורים מעייפות, מבולבלים, עם תיאוריות שפיתחנו לעצמנו על ההתנהגויות השונות שלו. המצב היה כזה שכל שעה הוא מתעורר ולפעמים לקח גם 40 דקות להחזיר אותו לישון. היה ברור לנו שאנחנו זקוקים לייעוץ, בשלים לפעולה, ונורא חששנו מהקושי בתהליך.
ההדרגתיות וההקשבה לנו ולמה שמתאים לנו כהורים וכאנשים, עזרה לנו להחליט ללכת על הדרך שלך. הלילה הראשון שכל כך חששתי ממנו, היה קל יותר מהלילות שקדמו לו. ההנחיות הברורות, התסריטים הצפויים והמדוברים מראש, התגובות לכל מצב שלא יהיה, איפשרו לנו לעמוד בתוכנית, להיות ברורים ועקביים, ולהרגיש שיש מטרה ולמידה לאורך כל הדרך, כבר מהלילה הראשון. וזה רק הלך והשתפר.
המעקב והליווי שלך כל פעם הזכיר לנו שכמה שטוב ביחס למה שהיה, אפשר אפילו טוב יותר. ממצב בו אלון היה בוכה, נרדם רק עם הנקה אחרי המון זמן, והיינו צריכים להיות כמעט קוסמים כדי לשים אותו במיטה בלי שירגיש וימחה שוב, היום אלון מוביל אותנו בטקס השינה, מנופף לביי ביי ושולח נשיקות, ומבקש "טהההה, טההההה" (מיטה) כשכל כולו רוכן לעברה. לא ציפיתי שבסיום התהליך נוכל רק להניח אותו במיטה, לומר לילה טוב, להחליף חיבוקים וחיוכים ולצאת מהחדר.. וזה נפלא לנו שזה המצב.
לא רוצה לפתוח פה גם על רצף השינה, בואי נומר שבהחלט המצב הוא מעל מעבר לציפיותנו… הרגשתי שאנחנו נעזרים באשת מקצוע, שהידע הרחב שלך והתחום ממנו את באה תרמו מאוד להבנה שלך אותנו ואת אלון, ותרמו לנו באבחנות, בהדרכה ובידע שנתת. ההתנהלות סביב השינה היא חלק מכל ההתנהלות בכלל ביומיום, ואת, כמי שמלווה הורים בתהליכים שונים ובתחומים שונים, יכלת לראות את זה כחלק מתמונה כוללת ובאמת לסייע מתוך ראייה רחבה ובתחומים נוספים. שמחים שפגשנו אותך והלכנו בדרכך, שמחים שהגענו לקו הסיום, ומודים לך בכל התנמנמות ויקיצה טבעית אורלי ואיתי"
סנדרה ואלעד על יייעוץ שינה, פברואר 2013
" אודיל, אני פוחדת להצהיר שאנחנו בסוף התהליך כי מי כמוך יודעת כמה זה נע ונד קדימה ואחורה. אבל אני כבר בשלב שבו אני יכולה להתחיל לסכם ואנחנו בהחלט יכולים להגיד שאנחנו רואים פירות והתקדמות כל כך משמעותית שלא חלמנו עליה. בשביל לחלום צריך לישון את יודעת… 🙂
התחלנו את התהליך איתך כשאנחנו מרדימים את הקטנה כל ערב במשך שעה לפחות, קמים כל שעתיים – שלוש במהלך הלילה, מרוטים מעייפות. לא ישנו לילה שלם שנה שלמה וזה ניכר על פנינו.
כבר בשיחה הראשונה איתך ידעתי שזה זה. אהבה ממבט ראשון. עשית משהו שלא הרבה מקפידים עליו ובמקצוע כמו שלך זה הבסיס – הקשבת לנו. הקשבה אמיתית, מכילה. לא רק בשביל למלא שאלון אלא כדי להבין את העולם שלנו ומה שחשוב לנו, כדי להכיר את מערכת היחסים בבית ואת האופי של התינוקת שלנו. ומשם רק צמחנו.
בתהליך הדרגתי, ללא בכי, עם ליווי צמוד, הובלת אותנו לדרך הנכונה. לימדת אותנו שנחישות זה השלב הראשון והחשוב בתהליך, עודדת אותנו להיות קשובים לעצמנו ולילדה שלנו קודם כל ולפני הכל, וגם כשסטינו מהדרך החזרת אותנו בעדינות ובנחישות למסלול הנכון. הפירות והתוצאות ניכרות – אריאל למדה להרדם באופן עצמאי, היא ישנה לילה רצוף, שברנו את הקשר ה"אוכל-שינה" ואנחנו מרגישים שעברנו תהליך נכון והכי חשוב – מתאים בדיוק לנו ולהשקפת עולמנו. אין ספק שהגעת למקצוע הנכון!
העדינות, הסובלנות שלך, היכולת שלך להעביר את המסר בצורה חד משמעית, המקצועיות שלך והאנושיות שלך, כל אלו עשו את התהליך הלא קל הזה למספק ונכון. נכון לנו ונכון לאריאל. אז רצינו להגיד תודה ענקית ומכל הלב! שלך, סנדרה ואלעד דדון – אמא ואבא של אריאל.

 

מיכל, על הדרכת שינה 3/11/11
"אודיל יקרה,
לפני חודשיים הייתי מבולבלת ועייפה מאוד! יותם הוא אמנם ילד שני אבל הרגשתי שאני שוב נופלת לאותן המלכודות..
כל היום שלנו סבב סביב ההרדמות שלו ובסופו של יום היינו כולנו מותשים.
הרגשתי מתוסכלת , כאילו אני טועה כל הזמן אבל פשוט לא יודעת מה ואיך לעשות אחרת.
לא ידעתי אפילו ממי לבקש עזרה – מסביבי נשמעו כל מיני קולות ועצות אבל זה יצר אצלי רק עוד בלבול.
למזלי, קיבלתי את הטלפון שלך ולפני כחודשיים יצרתי איתך קשר בפעם הראשונה. כבר בשיחת הטלפון המקדימה היית מרגיעה ותומכת, וחיכיתי מאוד לפגישה איתך – ממנה, עלי להודות, היו לי ציפיות גדולות מאוד:-)
את זוכרת אולי איך תיארתי ברישום השינה הראשון את השגרה שלנו -"קטסטרופה!"
הדרך שהצעת אולי לא הייתה מהפכנית, אבל בהחלט ברורה ושפויה. הרגשתי שאני יכולה לעמוד בה. לפני שהתחלנו לא השארנו שום סימני שאלה. יכולתי לשאול אותך את כל השאלות, פעוטות או שוליות ככל שיהיו, ותמיד ידעת לענות לי בסבלנות ולתת לי הרגשה טובה.
ברגע שהתחלתי ליישם את השיטה, השיפור בשינה של יותם הורגש באופן מיידי. הרדמות שנמשכו כשעתיים-שלוש ודרשו מאיתנו תמרונים שונים ומשונים התקצרו, והמתח בבית ירד בהתאמה. במהלך הדרך שעשינו מאז היו עליות וירידות, שגרה ויציאה מהשגרה. לפעמים הייתי מרוצה עד הגג ולפעמים שוב מתוסכלת, אבל לאט לאט התחלתי להבין את יותם ואת הצרכים שלו טוב יותר, ולדעת לתמרן בתוך המסגרת שבנינו. כרגע הגענו לשגרה טובה למדי במהלך הלילה, ועדיין מגבשים את שגרת היום, אבל צופים במגמת עלייה חיובית, עדיין מתמודדים עם יקיצות בלילה, אבל יודעים לפחות איך להתמודד ואיך לשפר (כשנהיה מוכנים..)
עצה אחת שנשמעת וחוזרת לאימהות היא "הקשיבי לאינטואיציות שלך", אך אני הרגשתי שמרוב עייפות ותסכול אין לי שום מושג מהן אותן אינטואיציות..
עכשיו כשאני יותר מתורגלת ויותר קשובה נדמה לי שאני מתחברת לתחושות האימהיות האלה יותר, וזו תחושה מספקת למדי:-)
אז רציתי להגיד לך המון תודה על כך שהיית קשובה וסבלנית ותמיד מקסימה ביותר!
אשמח להיות איתך בקשר בעתיד, כשיעלו ויצוצו שאלות והתמודדויות חדשות, להתראות בינתיים מיכל

 

דניאלה, על ליווי לאחר לידה 10/11/10
" לקראת סוף תקופת הריוני הגעתי לאודיל במקרה. הייתי בהריון ראשון כאם חד הורית ובמקרה האישי שלי הייתי בשמירת הריון בשלושת השבועות האחרונים להריוני ובתקופה לא פשוטה.
לפיכך הייתי בלחץ גם לקראת הלידה וגם בלחץ לגבי מה יהיה כשאשתחרר מבית החולים ונתחיל אני ובני בדרך חיים חדשה.
מרגע שדיברנו אודיל ואני, ידעתי שאוכל להיות רגועה בלידה משום שאחריה תהיה לי ממנה התמיכה והליווי בפרק החיים החדש לי.
כאדם מאד עצמאי עד לנקודה זו בחיי היה לי קשה לבקש וגם לקבל עזרה. כאם חד הורית היה לי ברור שעכשיו עלי לדעת לקבל כל עזרה שניתן בכל עת ובכך אאפשר לעצמי להיות אמא טובה יותר. לא ידעתי אז עד כמה החלטה זו תעזור לי ותקל עלי בתקופה מהקשות שהיו לי בימי חיי.
הלידה שלי הסתבכה לניתוח קיסרי חירום שגרם לזיהום גדול בחלל הבטן שלי ותהליך החלמתי היה ארוך ומסובך במיוחד. אודיל היתה המשענת שלי לכל אורך הדרך וליוותה אותי בכל העליות והירידות. כשהתאשפזתי מחדש רק יום לאחר שהשתחררתי מבית החולים,
אודיל עזרה לי ולתינוקי להתארגן חזרה לבית החולים, חיכתה איתי ועם התינוק שלי בחדר המיון ועזרה לי מאד בתהליך כך שיאשפזו בחזרה גם את התינוק שלי בבית החולים יחד איתי. היא הייתה עימי בחדר המיון עד שהתאשפזתי למעלה מעשר שעות! אודיל תמכה בי בכל שעה ובכל מצב בכל האספקטים של הטיפול בתינוק מיד אחרי הלידה, בעזרה עם התינוק בבית החולים וכן גם בבית, כשחשתי לא טוב עזרה לי לא מעט בביתי ונעזרתי בה גם אחרי שהחלמתי.
אודיל הדריכה אותי וייעצה לי לגבי אופן הטיפול בתינוק מצד אחד ומצד שני גם עזרה לי במטלות הבית – אם בעשיית כלים, קיפול כביסה או כל דבר שיאפשר לי את מעט הזמן שאוכל קצת לנוח.
אודיל עזרה לי מעל ומעבר למה שדמיינתי שאוכל להעזר בה כשהתחלנו. בנוסף על התמיכה הפיזית הרבה, אודיל תמכה בי רבות מורלית, תמיד ידעתי שאוכל להתקשר ולהתייעץ – ותמיד יש לה עצה טובה לתת בטון הרגוע והבטוח שלה.
ידעתי שיש לי על מי להשען. והחשוב מכל, היה לי ברור שהתינוק שלי אוהב אותה וחש בבטחון עימה לפחות כמו שכך גם אני חשתי. אני ממליצה על אודיל בחום רב לכל אמא לתינוק חדש ואשמח לעמוד לרשות כל אחד לשיחה או שאלות בנושא.
דניאלה Danielaz7@yahoo.com
ורד, על ליווי לאחר לידה 14/7/2009
" לאודיל תודה על העזרה והתמיכה בתקופה המרגשת אך עם זאת הלא פשוטה עבורי נכוחתך הנעימה ,
הידע הרוגע השלווה והאוזן הקשבת איפשרו לי להתחיל בבטחה את הדרך הזו של להיות אמא לפני שילדתי לא היה לי ברור מה זה בדיוק תומכת לידה היום בעקבות המפגשים עימך אני מבינה שזו מתנה שכל אישה צריכה להעניק לעצמה המון בהצלחה בהמשך הדרך ושוב תודה
ורד