יום שני , 19 נובמבר 2018
כאן ועכשיו
בית » הורים מספרים על הדרכה בגמילה מחיתולים / הרטבה

הורים מספרים על הדרכה בגמילה מחיתולים / הרטבה

 

 

לאודיל,

ברצוני להודות לך על התהליך המשפחתי שעברנו.
הגענו עם ילד בעל בעיות בגמילה מחיתולים ויש לציין כי מעבר לעצות בנושא קיבלנו עצות נוספות שעזרו לנו כמשפחה השגנו את מטרת הגמילה ואף נוצר סדר טוב יותר בבית ובזוגיות.
יש לציין כי העצות הינן פרקטיות וניתנות ליישום כך שהשינוי קורה במהרה תודה רבה, שרית

יוני 2018

הגענו לאודיל לעזרה בתהליך גמילה מחיתולים של ילדה בת 4.
מדובר על ילדה עם עיכוב התפתחותי מוטורי קל מה שהשפיע על גמילה בגיל צעיר יותר.
הפגישות עם אודיל עזרו לתהליך גמילה נינוח וקל נפשית להורים ולילדה. אודיל גם תמך בנו לאורך הגמילה והיתה זמינה לא רק במפגשים. הילדה עכשיו גמולה ומרוצה, עזר לה לפתח עצמאות ורצון לעצמאות. תודה על כל העזרה

תמר ומקס סמולוביץ אוגוסט 2017

 

הי אודיל, רציתי רק לעדכן אותך שבינתיים, יש לנו ימים מוצלחים עם קקי בשירותים (אפילו לא בסיר!), ונראה שהכל הולך לכיוון חיובי. אני מאד מאד מודה לך על השיחה ועל כל המידע, שוב תודה, ויום נעים, לילך מצר
אודיל היקרה, רציתי לכתוב ולהודות לך מקרב לב על הסיוע והתמיכה בגמילה עם התאומים שלנו. הגענו אליך שנייה לפני גיל 4, כאשר שני הילדים גמולים מפיפי כבר למעלה משנה אך לא הצלחנו בגמילה מהקקי… האוזן הקשבת שלך, הסיוע, ההקשבה והתמיכה עודדו אותנו לעשות את מה שהיינו צריכים לעשות וכעבור זמן קצר ביותר אני גאה לומר שיש לנו שני ילדים גמולים לחלוטין, גם ביום וגם בלילה. הפסקנו לממן את חברות החיתולים ואין מאושרים מאיתנו! תודה רבה שוב על העידוד, הדחיפה וההקשבה!
שרון ושאולי

 

 

נועה גבע שקולניק על גמילה מחיתולים 2016
"היי אודיל, החלטתי לכתוב לך כאן ולא באישי…
מזמן מזמן באתי להרצאה שלך על גמילה מחיתולים. היה מעניין ומאוד מעורר השראה.
התכנון היה לגמול את גל הגדולה שלנו שאז הייתה בת 3.
היא כבר עברה נסיון אחד של גמילה שהתחילו לה בגן בלי עירובנו כל כך ואני הפסקתי אותו כי היא ממש לא רצתה…
ביום העצמאות החלטנו (יחד עם גל) שזה הרגע הנכון עבורה. אז יום אחרי יום העצמאות התחלנו להוריד חיתול בבית אחה"צ כשחוזרת מהגן ועד שהולכת לישון…
שבוע 1: יש כל השבוע פיספוס 1 של פיפי כשאנחנו מסתובבות בקניון כמה שעות ביום שישי. מלבד זה אין פיספוסים והיא לא עושה כלום בשירותים – או שאין לה או שהיא מחזיקה… כשברח גם היא וגם אני לא נכנסנו ללחץ. פשוט החלפנו מכנסיים ותחתונים והיא ישבה על הסיר טיולים וניסתה לראות אם יש לה עוד פיפי…
שבוע 2: יש ימים בלי פיספוסים ובלי לעשות. יש ימים שהולכת ומנסה ויוצא פיפי בשירותים. היו 5 פיספוסי פיפי כל השבוע (פעמיים אצל סבא וסבתא, פעם אחת כשעבדנו בגינה הקהילתית ועוד פעמיים בבית כשהגיעו אורחים). עשתה פיפי גם בסיר טיולים כשהיינו בגינה הקהילתית. הולכת מיוזמתה להרבה ניסיונות…
שבוע 3: כמה ימים בלי פיספוסים ובלי שעשתה כלום (כולל נסיעה למסעדה). יש לה הרבה נסיונות ללכת לשירותים. יש פיספוס פיפי 1 כל השבוע + 5 פעמים פיפי ו-2 קקי בשירותים (כולל אצל סבא וסבתא).
שבוע 4: בכל הימים עושה לפחות פעם אחת פיפי בשירותים ובלי פיספוסים. היה פיספוס 1 של פיפי כל השבוע. בסוף השבוע חלתה בוירוס בטן אז הייתה יותר בשירותים ועדיין ללא פיספוסים.
שבוע 5: שבוע 1 בגן בלי חיתול מהבוקר! מנסה הרבה ללכת לשירותים – בחלק יצא פיפי וקקי ובחלק כלום. ישנה בגן שנ"צ עם חיתול עדיין. בבית מתקשה לעשות קקי. מפחדת. אין פיספוסים כל השבוע.
שבוע 6: שבוע 1 שמתחילה לישון שנ"צ בלי חיתול בגן! בגן מנסה הרבה לעשות פיפי וקקי ולפעמים יוצא לפעמים לא…
עושה פיפי לפני השנ"צ וישר כשמתעוררת. אין פיספוסים כל השבוע. התחילה בלילה להתעורר ולבקש לעשות פיפי/קקי בשירותים. מתעוררת כבר שבועיים עם חיתול יבש בבקרים… היא (ואנחנו) מאוד גאה בעצמה!
הגענו למצב שהיא אפילו מעיזה לשבת על שירותים רגילים במקום ציבורי בלי ישבנון ובלי פחד (מה שהיה בלתי אפשרי מבחינתה בהתחלה). היא כבר שואלת מתי היא תלבש תחתונים גם בלילה? ????
אז רציתי להגיד בשם גל, בשמי ובשם כל המשפחה בעצם… תודה רבה רבה!
הפכת לנו את התהליך לנעים, רגוע ומעצים… ואנחנו כבר מוכנים להתחיל עם אור הקטנה שגם כבר מוכנה מסתבר ????
נועה"
טלי ותומר על הדרכה לגמילה מחיתולים אוקטובר 2014
"היי,
רק רציתי לעדכן שהיה סופש מוצלח במיוחד.
היא עשתה המון פיפי וסיר וגם קקי אחד, שיתפה פעולה יפה והתלהבה כל פעם מחדש. גם אצל שתי הסבתות עשתה בסיר. נראה שהיא הצליחה לצאת מהקבעון ולשחרר. ואפילו הסכימה לשבת בערב לפני צחצוח שיניים.
חייבת להוסיף שוב שמעבר לבעיה הנקודתית שבגמילה,
החזרת לנו את השפיות וההרמוניה בבית וזה לא פחות חשוב!"
גלית ואבי שחר על יעוץ גמילה אפריל 2013
"מי היה מאמין שאהיה גאה כל כך ומרוצה כל כך רק בגלל שבני המקסים גמול מחיתולים סוף סוף בגיל 4 ! כולם אמרו ש"הרי הוא לא יגיע לחתונה עם חיתולים ". אך למען האמת אני כבר לא הייתי בטוחה ….. כי הוא לא הראה שום נכונות ושיתוף פעולה …אלא להפך… התנגדות … ומי יכול להכריח ילד חכם וידען לשלוט בצרכיו ? אחד הדברים החשובים שיכולתי לסמול עליהם – זה הרוגע והביטחון שאת מקרינה . ביטחון שאת יודעת מה את עושה , שהתהליכים הם טבעיים וקורים בסוף , שהכל בסדר …. ושגם אם במקרה יש משהו חריג … תחפשי פתרונות אחרים ולא תתביישי לומר שצריך לשנות את הגישה א לחפש עזרה גם אצל מישהו אחר ….
גם בתור הדולה אחרי הלידה שלי וגם בתהליך הגמילה מחיתולים של אריאל הייתי זקוקה , מה לעשות , פשוט לדמות תומכת שאפשר לשתף , שמקבלת אותי ומאמינה שהכל בסדר , שמרגיעה את הקולות הפנימיים שלי של הספקות , החששות וחוסר הביטחון האימהי . בוסף לכל זה אודיל , את מאוד נבונה וחכמה , מהירת תפיסה ומאוד ישרה . כך שיש לך רעיונות נהדרים שיכולים לעזור . כל אלו דברים שמאוד חשובים לי ועוזרים לי להתחבר אלייך ולסמוך עלייך . בקיצור , ההתלבטויות והשאלות אף פעם לא נגמרות וטוב שכך , ולכן טוב שיש אחת כזאת בכל משפחה ….ממליצה בחום ! גלית שחר 6868430 054 אמא של אריאל ואלדד 8/7/2013 "
יעלה ואלון אנקר גמילה מחיתולים יולי 2014
"אז תודה על התמיכה ההקשבה והייעוץ המועיל בעניין הגמילה של מתן. עזרת לנו להחלץ ממבוי סתום .
יעלה אנקר"